• Sosyal Medya :
  • Sosyal Medya :

Son iki yıldır gerçekleşen Anıtkabir ziyaretimizi, bu yıl göreve yeni başlayan yönetim, denetim, etik ve disiplin kurulu üyeleri ve dernek üyelerimizin ve ailelerinin katılımıyla 24 Şubat 2024 tarihinde gerçekleşti.
Saat 10:45’te Anıtkabir bayrak direği altında toplanan dernek üyelerimiz, 11:00 de Anıtkabir Tören Kıtası eşliğinde, Atamızın mozolesine çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu. Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Tamer Algün derneğimiz adına, yönetim kurulu tarafından kaleme alınan yazıyı “Anıtkabir Anı Defterine” yazdı.
Büyük Önderimiz Atatürk,
Maden Jeologları Derneği’nin yeni seçilen Yönetim Kurulu, Etik ve Disiplin Kurulu, Denetleme Kurulu ve dernek üyelerimizle birlikte sizin ilkelerinize bağlılıklarımızı arz etmek için yüksek huzurunuzdayız.
Yüce milletimize gösterdiğiniz “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma” hedefi doğrultusunda, Maden Jeologları Derneği temsilcileri olarak izinizden yürümeye kararlılıkla devam ediyoruz. MJD, dünyadaki en iyi uygulamaları baz alarak ülkemizdeki madenlerin aranmasını, bulunmasını ve işletilmesini sağlamak için 'fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür' maden jeologlarının yetişmesine destek olmak amacıyla kurulmuş ve bu doğrultuda faaliyet göstermeye devam etmektedir. Dernek olarak, ilke ve hedeflerin doğrultusunda ülkemizi daima ileriye taşıma sorumluluğu ve gayreti içinde olmayı sürdüreceğiz.
Bize emanet ettiğin kutsal mirasın bayrağını taşımanın ve aziz vatanımızın bir parçası olmanın onur ve gururuyla şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı ve madenci şehitlerimizi huzurunuzda şükran ve minnetle anıyoruz.
Onun için "Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."
Maden Jeologları Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı
Kerim Tamer ALGÜN
 

Yukarı