YÖNETİM KURULU

Arda Arcasoy

Eğitim Kurulu
Jeoloji Yüksek Mühendisi

Uzaktan Algılama & Coğrafi Bilgi Sistemleri Uzmanı


Sertifikalı Yetkin Mühendis (Qualified Person-QP)

Amerika Profesyonel Jeologlar Kurumu – AIPG

Avrupa Jeologlar Federasyonu - EFG


Dr. Arcasoy, Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri konularında uzmanlaşarak 22 senelik bir Jeoloji Mühendisliği tecrübesine sahiptir. Çok bantlı uydu görüntüleri analizi ile maden aramacılığı, jeolojik, yapısal jeolojik, doğal afet, jeomorfoloji, very tabanı ve sorgulaması ile CBS’ye entegre edilmesi, mekansal istatistik ve çizgisellik analizi konularında uzmanlık derecesinde çalışmalara sahiptir. “Noktasal verilerden çizgisellik analizi” konusunda yeni bir yöntem keşfetmiş olan Dr. Arcasoy bilgi birikimini Madencilik-Çevre-Jeoloji ve Uzaktan Algılama konularında kullanmaktadır.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde yarı zamanlı olarak “Uzaktan Algılama” ve “Uydu Görüntülerinde Sınıflandırma Teknikleri” adlı dersleri vermektedir.

2001 yılından itibaren Madencilik Sektöründe yaptığı danışmanlığı 2007 senesinden itibaren ARCASOY Danışmanlık ve Mühendislik Ltd. Şirketi’ni profesyonel olarak yönetmektedir ve Danışmanlık servislerini çeşitli Madencilik, Danışmanlık ve Çevre ile ilgili Firmalara vermektedir. Şirket, aynı zamanda Microimages şirketinin Uzaktan Algılama ve CBS yazılımı ürünlerinden olan TNTgis Pro yazılımının ve Altamira-Information firmasının Radar Görüntülerinden Yer Deformasyon Tespiti konularında da Türkiye Yetkili Ofisidir.


matbaa, ankara matbaa, katalog baskı davetiye promosyon