ETİK KURULU

Firuz Alizade

FiruzAlizade Madencilik ve Arama konularında Türkiye ve Dünya Çapında 30 yıllık tecrübeye sahiptir. Comico’da (1988-1998) Şef Jeolog olarak KD Türkiye’deki Cerattepe bakır/altın masif sülfit yatağının keşfinden sorumludur. 

Anatolia Minerals’de (Alacer Gold) (1998-2014 ….) Alizade Bey Şef Jeolog ve Kıdemli Başkan Yardımcısı pozisyonlarında 2000 senesinden 2008 senesine kadar Rio Tintodiğer ortak teşebbüslerin stratejik ortaklıklarını yönetmekten sorumluydu. Bu süre zarfında, Anatolia, Rio Tinto’nunTürkiye’deki yegâne arama grubu olarak hareket etmiştir. 

İçlerinde Dünya Standardındaki Çöpler Altın Yatağı, Cevizlidere Bakır-Altın Porfirisi, Karakartal Altın-Bakır Porfirisi, Karapınar ve birçok başka porfiriler, epitermal ve skarn yatakları da bulunan ve hâlihazırda Alacer, Polimetal ve diğer üçüncü firmalar elinde bulunan ve aramanın çeşitli aşamalarındaki maden yataklarının bulunmasından sorumludur. 

Şu anda Polimetal Madencilik Şirketi’nde (Lidya Madencilik ve Alacer Gold yan kuruluşu) Genel Müdür ve Aramaların Başı pozisyonundadır. Polimetal Madencilik ile Gediktepe (polimetalik masif sülfit) ve Dünyaca Ünlü Hot Maden (Altın-Bakır) keşiflerinden sorumludur. 

Alizade Bey lisans ve yüksek lisans derecelerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır.matbaa, ankara matbaa, katalog baskı davetiye promosyon