Anıtkabir Ziyareti Hk,

 

Maden Jeologları Derneği kuruluşunun 9. Yılında; 11.11.2020 tarihinde Anıtkabir'i ziyaret etmiş ve 14 Kasım 2020 Cumartesi günü saat 14:00'da internet üzerinden gerçekleşen program ile  kuruluşunu kutlamıştır.

Derneğimize destek veren tüm üyelerimize ve sponsorlarımıza teşekkür ederiz.


MJD Kuruluş Yıl Dönümü Etkinliği (pdf)

 

Aziz Atatürk,


Büyük önderliğiniz, azminiz ve vizyonunuzla kazandığınız Kurtuluş savaşından sonra, çağdaş uygarlık ve gelişmişlik hedefiniz doğrultsunda ulusal egemenliğin iktisadi egemenlikle pekiştirilmesinin önemini her vesile ile vurguladınız. Cumhuriyet ilan edilmeden önce Türkiye Büyük Millet Meclisinde yaptığınız konuşmalarda, ülkemiz ekonomi politikasının amaçlarını açıklarken madencilikle ilgili olarak, topraklarımızın altında el değmemiş halde duran maden hazinelerini az zamanda işleterek milletimizin yararına açık bulundurmanın altını çizdiniz.

 

En büyük değerimiz olan Cumhuriyet’in ilanıyla başlayan dönemde de ülke madenciliğinin gelişmesini sağlayacak politikalara yer vererek bu alanda hizmet sağlayacak kurum, kuruluş ve işletmeler tesis ettiniz ve milletlerin yücelmesinin yer altı zenginliklerinin işlenmesi ve değerlendirilmesine bağlı olduğunu belirttiniz. Bu öngörünüz, gösterdiğiniz hedefleriniz ve milletimizin her anlamda yücelmesi bağlamında, yeraltı zenginliklerimizi bulmak, ülke envanterine kazandırmak amacıyla 11.11.2011 tarihinde kurulan Maden Jeologları Derneği olarak, kuruluşumuzun 9. yılında, size duyduğumuz saygı, özlem ve minnetin tezahürü olarak huzurunuzdayız. Hedefleriniz arasında bulunan muassır medeniyetler seviyesine ulaşmak yolunda en iyi teknolojiler, yetişmiş insan gücü ile daha çok kaynak ve cevheri keşfetmek üzere büyük bir gayret ile çalışmaktayız. Bu cevherlerin işlenip reel ekonomiye kazandırılması aşamasında da çevre ve sosyal doku ile uyumlu, biyoçeşitlilik ve ekosisteme duyarlı ve insan odaklı çalışmaların yürütülmesinin de takipçisiyiz.

 

Adımlarınız, adımlarımızdır,


Ruhun Şad Olsun

 

Maden Jeologları Derneği Başkanı


Ahmet Şentürk

 

matbaa, ankara matbaa, katalog baskı davetiye promosyon